longdomain.pl

World of Warcraft

World of Warcraft

World of Warcraft

World of Warcraft, w skrócie WoW, to kultowa pozycja z rodzaju MMORPG, czyli massive multiplayer online role playing game. Jest to klasyczna gra fabularna osadzona w otwartym, wirtualnym świecie, gdzie w trybie multiplayer za pośrednictwem internetu, mogą ze sobą grać gracze z całego świata.https://printexpress.pl/gadzety-reklamowe/ WoW to zdobywca wielu nagród i zwycięzca przewodnik po lizbonie różnych plebiscytów dla najlepszych gier i serii komputerowych. Każdy dodatek do World of Warcraft, taki jak The Burning Crusade, zdobył miliony zagorzałych fanów na całym świecie. Co przyczyniło się do tak ogromnego sukcesu tej serii? Przede wszystkim nowatorskość. WoW powstał w czasach, gdy gry typu MMO były jeszcze stosunkową nowością, dopiero wtedy zaczynały podbijać rynek w związku z coraz powszechniejszym dostępem do internetu. Był to więc idealny moment na wypuszczenie gry, której rozgrywka toczy się w sieci.

Dzięki temu tytułowi wielu ludzi pokochało tryb MMO. Epickie bitwy pomiędzy wielkimi armiami, mnóstwo przeciwników, ale też sojuszników oraz form interakcji, w tym rozbudowana wymiana handlowa – wszystko to sprawiło, że WoW był swoistym powiewem świeżości na rynku tradycyjnych gier komputerowych. Jednak nie tylko tryb MMO przysporzył produktowi Blizzarda rzesze wielbicieli z całego świata, ale też fakt, że jest to RPG w doskonałym wydaniu. Mamy tu bowiem ogromny świat do eksploracji, składający się z wielu krain, w których spotkamy cały wachlarz postaci, w tym rozmaitej maści potwory oraz tzw.

World of Warcraft

NPC, czyli niezależnych bohaterów. Tak wiele lokacji sprawia, że już samo odkrywanie świata dostarcza znakomitej rozrywki na długie godziny. Mamy tu możliwość wykreowania własnego bohatera, nadania mu pożądanego wyglądu i charakteru. Decydujemy o przynależności do rasy, wybierając np. spośród elfów, orków czy ludzi, a także klasy, czyli np. wojownika bądź maga. Po stworzeniu postaci zyskujemy możliwość długiego i przyjemnego ‚levelowania’, czyli rozwijania bohatera i zdobywania z nim kolejnych poziomów umiejętności.

Czekają na nas ciekawe misje, a także szeroka gama różnego rodzaju przedmiotów. Jak w przypadku większości RPG, to jednak walka jest głównym aspektem World of Warcraft, a tu mamy do wyboru różne możliwości. Możemy zdecydować się na walkę w pojedynkę, ale filarem rozgrywki w WoW jest walka grupowa. Dostępne są różne opcje, np. pojedynki z sojusznikami przeciwko grupie innych graczy, ale też walka drużynowa przeciwko potężnym potworom. Grupy i drużyny mogą liczyć dowolną ilość osób, co pozwala brać udział w epickich bitwach.

W wolnych od potyczek chwilach, gracze mogą szkolić swoją postać w różnych rzemiosłach, np. kowalstwie czy alchemii, a także zajmować się handlem. Wymiana przedmiotów możliwa jest z innymi graczami oraz bohaterami niezależnymi. Specjalnie stworzony dom aukcyjny – kolejne rozwiązanie, które przyczyniło się do oszałamiającego sukcesu World of Warcraft – pozwala sprzedawać i kupować przedmioty od innych graczy. Jak więc widać, możliwości rozgrywki w WoW są niemal nieograniczone, do tego należy wspomnieć o bardzo efektownej grafice, klimatycznej ścieżce dźwiękowej, niesamowitej atmosferze i wciągającej fabule, co razem daje przepis na idealną grę. World of Warcraft, do którego wciąż pojawiają się aktualizacje i dodatki, to z pewnością tytuł, po który powinien sięgnąć każdy fan gier komputerowych.

Artykuł dzięki: http://rehabilitacjadzieciom.eu/integracja-sensoryczna/