longdomain.pl

World of Tanks

World of Tanks

World of Tanks

World of Tanks to stosunkowo młoda gra typu MMO, bo pochodząca z 2011 roku, która już zyskała status kultowej pozycji na rynku gier komputerowych. O jej olbrzymiej popularności niech świadczy chociażby fakt, że jest zdobywcą rekordu Guinnessa w kategorii gier MMO, na których serwerze jednocześnie grała największa ilość graczy. W przypadku World of Tanks ta liczba sięgnęła niemal 200 tysięcy.

Liczby mówią same za siebie – sukces ‚Świata Czołgów’ jest wręcz niewyobrażalny. Skąd tak ogromna popularność zdawałoby się zwykłej gry z czołgami? Przede wszystkim pozycja ta doskonale wpisała się w panujące na rynku gier komputerowych trendy. Jej pojawienie się przypadło na największy rozkwit gier typu MMO, czyli skupiających się na interakcji graczy z całego świata za pośrednictwem internetu. Poza tym World of Tanks jest grą darmową, działającą na zasadzie free-to-play, czyli mikropłatności. Polega to na tym, że cała rozgrywka – w przeciwieństwie do innych MMO na abonament- jest darmowa, z wyjątkiem możliwości wykupienia dodatkowych opcji, które jednak nie mają kluczowego znaczenia dla przebiegu gry, często są to np.

estetyczne detale, indywidualizacja pojazdów czy innego rodzaju dodatki. Bez problemów i ograniczeń możliwa jest darmowa gra, w której gracz może wybrać różne tryby rozgrywki. Przewodnim motywem World of Tanks – jak sama nazwa wskazuje – są czołgi. Gracz ma do dyspozycji maszyny wojenne inspirowane czołgami z różnych okresów historycznych i różnego pochodzenia, np.

amerykańskiego czy radzieckiego. Początkowo arsenał jest ograniczony, jednak w miarę zdobywania doświadczenia możliwe jest modernizowanie czołgów, inwestowanie w różnego rodzaju dodatki do nich, np. działa czy wieże, a także awansowanie załogi. Wszystko to poprawia skuteczność gracza na polu bitwy, która może odbywać się w różnych trybach. W zależności od liczby osób biorących udział w grze możemy uczestniczyć np. w bitwie losowej, gdzie przeciwko sobie stają losowo dobrane 15-osobowe grupy, w bitwie zespołowej, gdzie każdy zespół liczy 7 osób, a także w wojnie klanów, gdzie walczące ze sobą armie liczą nawet po 100 osób.

Bitwy mogą mieć różne reguły, np. obie strony atakują się nawzajem lub też tylko jedna strona przystępuje do ataku, a druga ma za zadanie się obronić, albo też dwa zespoły rywalizują o przejęcie neutralnej bazy bądź mają za zadanie wybudować twierdze. Tak duża ilość dostępnych opcji darmowej rozgrywki z ludźmi z całego świata, a wszystko to utrzymane w doskonale oddanym, militarnym klimacie, uczyniło z World of Tanks obsypaną nagrodami, jedną z najlepszych MMO w historii gier komputerowych.

Artykuł dzięki: meble biurowe gdynia