longdomain.pl

Gry mmo

Gry mmo

Gry mmo

Rozgrywki typu mmo stanowią obecnie najpopularniejszą grupę gier komputerowych. Dzieje się tak nawet pomimo faktu, że jest to dziedzina stosunkowo młoda, która dopiero niedawno na dobre zaczęła podbijać rynek. W przeciwieństwie bowiem do tradycyjnych gier rozgrywanych w trybie single player, do których potrzebne jest jedynie posiadanie odpowiednio zaawansowanego komputera, rozgrywki mmo bazują na połączeniu internetowym, a dopiero stosunkowo niedawno internet stał się powszechnym medium, które dzisiaj znajdziemy w każdym domu.odszkodowanie opole Dlatego to właśnie na XXI wiek przypada ogromne i wciąż rosnące zainteresowanie grami mmo, czyli massively multiplayer online game. Oczywiście tryb multiplayer był znany już dużo wcześniej, jednak po pierwsze nie każdy, w związku z ograniczonym dostępem do internetu, był w stanie z niego korzystać, po drugie był niezbyt rozbudowany i stanowił raczej dodatek do trybu single player.

Gry mmo to natomiast w całości mocno rozbudowana rozgrywka multiplayer, czyli umożliwiająca wspólną zabawę z innymi graczami z całego świata w czasie rzeczywistym. W odróżnieniu do tradycyjnych gier wieloosobowych, mmo pozwala na szeroki wachlarz interakcji pomiędzy grającymi. Poza tradycyjną możliwością prowadzenia dialogów możliwe są też inne formy komunikacji, rozbudowana wymiana handlowa, współpraca drużynowa oraz walka. W przeciwieństwie do starszych typów ‚sieciówek’, w walkach i innych interakcjach w mmo może brać udział dowolna ilość graczy, stąd określenie ‚masywny multiplayer’.

Pozwala to – w zależności od gatunku gry – na prowadzenie skomplikowanej polityki i ekonomii, a także na epickie bitwy rozgrywane pomiędzy potężnymi armiami, gdzie za każdą jednostką stoi inny gracz. Daje to ogromną nieprzewidywalność rozgrywki, co przekłada się na wysoką grywalność, co jest głównym powodem tak ogromnego zainteresowania grami typu massively multiplayer online.

Inną przyczyną dużej popularności tytułów z tej kategorii jest fakt, iż są one bardzo często darmowe lub niemal bezpłatne. Ewentualne opłaty to albo niewysoki abonament, albo tzw. mikropłatności, czyli opcjonalne uiszczanie opłat za rozmaite dodatki, np. udoskonalenia postaci, nowe przedmioty itp. Nic więc dziwnego, że moda na mmo rozkwita samochody 7 osobowe wynajem żory w najlepsze i pomimo że jest to stosunkowa nowość na rynku gier, kilka tytułów z tego gatunku zyskało już miano kultowych w środowisku graczy.

Należą do nich takie pozycje, jak choćby słynne World of Tanks, Guild Wars czy wręcz legendarne World of Warcraft. Doskonała zabawa w atrakcyjnej cenie – czego chcieć więcej?

Artykuł dzięki: porównanie ubezpieczeń oc samochodu